פולחן אבות ומאגיה

פורסם להראשונה בבלוג בתפוז: 01/02/2020

פולחן אבות הוא חלק חשוב מאוד בדתות רבות, כן, גם ביהדות המחשיבה את המוות כדבר מלוכלך שיש לטאטא הצידה, עדיין מכילה אלמנט של פולחן צדיקים מתוך התפישה שאלו קרובים לאלוהי ויכולים לעזור לאלו שמבקשים מהם. הנצרות מחזיקה עדיין את המוות כדבר מאגי- כל ביקור בקתדרלה באירופה יחשוף אותנו למסגרות זהב כבירות, עדויות אבני חן המחזיקות בתוכן את שרידי הקדושים. אותם שרידים מכילים סממנים מאגיים ומתפללים אליהם כדי להביא את התוצאה הרצויה.

לא מדובר בהמצאה של הדתות המונותאיסטיות אלא דבר עתיק בהרבה. כבר באודיסיאה המכשפה קירקיי מלמדת את אודיסאוס כיצד לקרוא לרוח המת של טרסיאס שיחזה כיצד לחזור לביתו, באיתיקה. הטקס, לפי דניאל אוגדן- אחד המומחים החשובים ביותר של מאגיה יוונית, הוא אותו הטקס שהיה מתרחש באופן סדיר באחד מארבעת הארכונים- אזורים המיועדים לטקסים נקרומנטיים ביוון. על ההיסטוריה כתבתי באריכות במאמר מוקדם יותר.

ומה איתנו היום? הדת הממוסדת רוצה שנתרחק ממרכזי הכוח הללו. שנוותר על השורשים שמזינים את הגזע. הגזע הוא אנחנו. אלו שחיים עכשיו השורשים הם אלו שבאו לפנינו, והענפים והעלים הם הילדים שנביא. אם נוותר על השורשים ונפסיק להקשיב לאבות הקדמונים נצטרך להקשיב לאחרים שרוצים להכתיב לנו את האמת שלהם: דת, כסף ומנהל. ייתכן שעבודת מתים נמחקה בגלל שהדתות המרכזיות השליכו הצידה את הקורבן החי שעל המזבח: החיה המתה הייתה מקשרת חד משמעית בין האלוהי והאנושי. הדת שניתז על המזבח היה כלי מושלם, יחד עם עשן הקטורת ואלכוהול לעזור לרוחות המתים והאלים לשוב ולעזור לנו ברמה הפיסית, ההכרחית כל כך.

ועם זאת כמכשפים עלינו להסיר את המחסומים הללו ולהתקדם הלאה. כאשר מישהי שאלה בקבוצה בפייסבוק: “איך אפשר לקלל לבד בלי הכשרה ארוכת שנים של מכשפה?” במקום להשליך את השאלה שלה הצידה כמו כל השאלות המתנשאות שמניחות שכישוף זה סוג של טריק שניתן ללמוד ולא אמנות רצינית הדורשת שנים ארוכות של הכשרה, חשבתי על כך. הרי כל כך קל להטיל עין הרע על אנשים, לא? לא צריך להיות מכשפים על זה. אבל כאן יש משהו מכוון, לא כעס שמתגבש לקראת אנרגיה שלילית כללית. הפניתי אותה לפולחן אבות.

ומהי צורת פולחן האבות הבסיסית ביותר? ביקור קברים. לא צריך לבקר איזה צדיק, או להשתטח מול מסגרות זהב המחזיקות פיסת עצם. לכו לקבר של סבתא, סבא או כל קרוב משפחה שתוכלו לבקר. נקו אותו, הדליקו נר, הביאו פרח, שימו אבן ובצעו את התפילות שקשורות לדת (או השתמשו במילים הרוחניות שמתאימות לכם) לאחר מכן קחו קצת זמן להודות לאבות על הדברים הטובים בחיים שלכם. אתם בריאים מספיק כדי להגיע לקברים שלהם הלא כן? יש לכם זמן פנוי (פנאי! איזו ברכה שיש לנו שלא הייתה לאלו שבאו לפנינו!) יש לכם גג מעל הראש, אוכל… להודות על כל אלו. ולאחר מכן, פנו אליהם בבקשה.  האם מישהו מציק לכם? האם אתם בודדים? האם אתם זקוקים לברכה והגנה? הם שם. הם השורשים שמזינים אתכם ויש להם קשר ישיר אליכם. אם מי שמטריד אתכם השאיר אצלכם שיער, דוגמית כתב יד או כל חלק מגופו, ניתן להשאיר זאת בבית הקברות.

מזבח אבות קדמונים:

לאן מתקדם מכאן? אחרי שהתרגלנו לשגרה הזו של ביקור בקברים והיכרות מחדש עם פולחני אבות בסיסיים, מגיע הזמן שנקים מזבח אבות אצלנו בבית- בהנחה שאנחנו למדנו מספיק כישוף לפחות כדי להגיע למצב שבו אנחנו יכולים לערוך חיזוי אמין, לטהר בצורה טובה ולהגן- ויש לנו צורך נוסף לפנות לאבות ולאימהות הקדמוניות על בסיס יומיומי.

מזבח שכזה לא חייב להיות מורכב: תמונה של המתים, נר ואגרטל פרחים טריים. כאשר יש צורך להסתיר  את המאגיה שלנו, המזבח הזה מספק ביותר. אבל מזבח עבודה מורכב יותר יכול להכיל מנחות של מזון, קטורת, מחתה לשריפת בקשות למתים, צלחת למזון שהם אוהבים, מנחה של סוג הטבק והאלכוהול שהם צרכו בימי חייהם, בושם שהם השתמשו בו, קריסטלים ואפילו עציץ של צמח שמייצג את עץ החיים שמגדל צמח שיכול לעזור לנו בהעלאה באוב.

במזבח כזה ניתן לעשות עבודה מורכבת יותר עם האבות הקדמונים. ניתן לצרף למזבח כזה גם את שמות התינוקות שאיבדנו או הפלנו, והם יכולים כך להפוך להיות למגינים של המשפחה. דרך אגב, מאוד מומלץ לא להדחיק או למנוע מהם פולחן מתים כיוון שהם עלולים להפוך להיות רוחות בעייתיות מאוד שעשויות להזיק לילדים עתידיים ופריון.

שני דברים שאסורים על מזבח אבות קדמונים בכל איסור: תמונות או חפצים של אנשים חיים: לשים תמונה של אדם חי על מזבח אבות קדמונים מקלל את האדם הזה. את התמונה היפה עם סבתא תשאירו באלבום. עדיף תמונה שמכילה רק אנשים שכבר עזבו אותנו. בנוסף, יש איסור מוחלט לשים מלח או מאכלים שמכילים מלח על המזבח. המלח מגרה את החומר שממנו הגוף האסטרלי שממנו המתים עשויים ומגרש אותם, זה רק מעורר את זעמם ומביא עימו קללה.

שאלה שעלתה באופן פרטי: מה קורה אם סבא סבתא וכו’ קבורים בחו”ל ואין לי אפשרות לעלות לקברם? ובכן, עבור מטרות מיוחדות יש לעשות עלייה לרגל. הטיסה לחול והביקור היקר הוא חלק מהמנחה. אבל כדי להביא חזרה הביתה את האנרגיה המיטבית יש צורך לאסוף אדמת בית קברות שאותה נשמור בכלי מיוחד על מזבח האבות- וכך נקבל את נוכחותם בביתנו. כמובן שבארצות הברית ומדינות שבהם אופרה יותר מקובלת, ניתן לשמור כד עם האפר של הנפטר וזה מקל על זה מאוד, ועם זאת בישראל… ייקח זמן עד שזה יתפוס.

קטורת התממשות לרוחות:

 כף שרף מור

כפית שרף אלת המסטיק

 חצי כפית קינמון

 חופן קטן של תפרחות ירבוז מיובשות

אם יש, Dittany of Crete– קרוב משפחה של אורגנו שגדל ביוון. ניתן לקנות ברשת או להביא בביקור הבא באתונה.

כמה טיפות יין לבן

יש לכתוש את הרכיבים לאבקה דקה ולהשתמש על בזיך הקטורת שנח על מזבח האבות הקדמונים.

איסוף אדמת בית קברות:

לאיסוף אדמת בית קברות יש שם רע, אבל אפשר להשתמש בה גם לקללות וגם להגנות וברכות. מי לא ירצה חייל אתרי שיפטרל על סף דלתו וירחיק את כל המזיקים? יש לזכור בעצם שאם תתחילו לחפור בקברים עבור אדמה טרייה אתם תעברו על החוק. אל תעשו שום דבר שעשוי לפגוע בשלוות המוות, אתם תביאו על עצמכם אנרגיה שלילית. מצד שני לקחת איתכם קצת אדמה אחרי שניקיתם את הקבר ייתן לכם די כוח וחומר למרקחות שלכם.

לפני שניכנס לבית הקברות נרצה לתת מנחה לשומר בית הקברות. אולי פרוסת עוגה לאנשים שמשמרים את המצבות, או קצת אוכל חתולים לחיות שמסביב. צריך לחקור ולראות איזה התממשות היא המדויקת ביותר ויש להשתמש בחיזוי לכך. לאחר מכן יש לגשת לקבר הרצוי. קבר בן יותר משני עשורים שנה יהיה קשה לעבודה, וקבר בין פחות משנה יהיה גם קשה כי המת הטרי עדיין מתמודד עם עובדת מותו. בין שנתיים לעשרים זה הטווח האופטימלי למכשפה ממוצעת.

רצוי שנבחר קבר של מישהו קרוב משפחה שלנו, אם לא, נבחר קבר של מישהו מהקבוצה האתנית רוחנית שלנו. זה יעבוד בצורה הטובה ביותר. לאחר הטקס שמתאים לדת של הנפטר, נשאיר לו מספר מטבעות על הקבר וניקח מעט אבק שהצטבר על המצבה. את האבק נשים בקופסה או צנצנת מתאימה ונשאיר אותו עד שנצטרך להשתמש בו.

המתכון של אימא אנג’ליק כפי שפורסם במגזין Hoodoo & Conjure  חורף 2010-2011.

אבקת הגנה:

מעט אדמת בית קברות מקבר של חייל או שוטר

סוכר חום

פלפל שחור

פלפל אדום חריף

אבקת קליפת ביצים

יש לכתוש את כל הרכיבים לאבקה דקה ולפזר במקומות או על חפצים ואנשים הזקוקים להגנה.

 

ארדן,

של הגן.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.