הכישוף של ביוטיקייר למכשפות על תקציב

פורסם להראשונה בבלוג בתפוז: 2017-12-21

ולא, ביוטיקייר לא משלמת לי לעשות להם פרסומת!

“לא לא ולא,” סיתוונית מביטה בי בזמן שאני מצביע על מסקרה שחשבתי שמתאימה לה בסופר פארם,  “אני לא קונה במחירים של פה. אם אתה רוצה באמת ללכת לחנות קוסמטיקה, אנחנו הולכים לביוטיקייר.” ואני מביט בה במבט עקום.  היא לוקחת אותי לסניף החדש שנפתח בקניון דנילוף סנטר בטבריה. “פעם היה רק בראשון סניף ובעוד איזה מקום והייתי קונה שם מלא, סוף סוף טבריה על המפה אתה תראה זה יהיה גדול!” ואני סך הכול הצעתי לה מסקרה.

כשנכנסו לחנות הדבר הראשון שראיתי זה שביוטיקייר אולי מספקת מוצרי קוסמטיקה לרוב, אבל היא גם מספקת מוצרי כישוף. אולי בלי מודע, בטח שבלי כוונה אבל אולי מי שבוחרת את המוצרים במקרה היא גם מכשפה לא מודעת. עברו כמה שנים מאז הסיפור עם המסקרה אבל אני עדיין נכנס לחנות הזו ומעמיס בסלי דברים שנראים אולי הזויים למוכרות. קודם כל, אני זכר וזכרים לא נוטים לקנות לעצמם בביוטיקייר, אלא רק ללוות נשים ולהחזיק להן את הקניות והתיקים. שנית, נרות סויה, בשמים הזויים, צעיפים מודפסים ותרסיסים וצנצנות הן לא בדיוק דברים שזכרים קונים לעצמם. בכל מקרה, יש לי חבר מועדון.

לפני שחבורה של ניאו-פגאניות ריקלימיסטיות תקפוצנה עלי עם טענות נגד צרכנות ייתר- כן, אני מסכים שרצוי לאסוף את רוב חומרי הכישוף מהטבע. אבל להגנתי עלי לומר: כל הקוראים שלי חיים בחברה צרכנית, וגם יש ערכי טבע מוגנים שאסור לפגוע בהם. אם כך, אין הבדל בין ספר מאגיה שנקנה מאתר בחול, קטורת גובלינים מגלסטונבורי או רכישה מרשת שתומכת בכלכלה המקומית.  בכל אופן, בהודו (Hoodoo) יש מסורת ומחקר שלם על הנושא של צרכנות מאגית: בארצות הברית יש בתי מרקחת  רגילים ורבים המוכרים בשמים, צמחי מרפא, נרות ומוצרי קוסמטיקה המשרתים את משתמשי המאגיה, והגיע הזמן שזיהוי ומיתוג של כמה כאלה יקרה גם כאן, שסטנדרטים כמו נוסחאות מצב שונות יאפשרו גם למי שיש לו תקציב מוגבל להטיל את כשפיו כיאות.

רק כמה דיסקליימרים קטנים: הראשון הוא, רשומה זו עוסקת בכלים שיכולים להיות עזר בהטלת כשפים אבל אם לא עברת הכשרה מאגית, אין לך שימוש בהם. ניתן להזות על הגוף בושם המכיל קומרין עד מחרתיים, אבל אם לא תדע לעורר את הקומרין ולהביא את תכונות הציווי שלו כראוי, אין טעם בכלל לנסות. דבר שני, ביוטיקייר מביאה מחזור של מוצרים שחלקם משתנים וחלקם הופכים להיות לא זמינים או חסרים במלאי לתקופות לא ברורות ויתכן שעד הרשומה הזו תפורסם חצי מהמוצרים כבר לא יהיו על מהדף ויוחלפו במוצרים אחרים (שבטח גם להם שימוש מאגי). עם כל הדיסקליימרים מאחורינו אתחיל לדבר על השימושים המאגיים האפשריים של חפצים שניתן לקנות בחנות זו.

נתחיל במוצרי השיער למינם: מגומיות וקליפסים ותוספות שיער כולם יכולים פוטנציאלית לשמש למאגיה:

*תוספות שיער יכולות להיקלע לצמות. קליעת צמות הייתה במקור דרך לייצר עיצוב מגונן לשיערן של נשים. אם מכשפה הייתה עושה זאת היא הייתה נושפת הגנה דרך כל קלע וקלע. אם אין לכן שיער ארוך מידי, אתן יכולות שמכשפה תקלע לכן תוספת מגוננת לשיער. אתן יכולות שעשר מכשפות שונות תעשינה את זה, ולצבור הגנות ממכשפות רבות. עצם העובדה שמדובר בתוספת שיער ולא הדבר האמיתי מאפשר לשמור על צורת הצמה ואפילו להורישה לדור הבא. תוספות שיער יכולות לשמש גם ביצירה של שיער ריאליסטי בצבע הנכון לבובות מאגיות.

*קליפסים מחזיקים דבר מה במקומו. הם יכולים לשמש ככלי המאפשר כבילה (כמו צבת סרטן מושלכת על החוף) בין אם הם עשויים ממתכת (עצמותיה של אימא אדמה) או פלסטיק (דינוזאורים מאובנים). הם יכולים גם להצמיד אנשים ומצבים ביחד. הבוס לא יכנס למשרד בלי אנרגיה חיובית למשל, המכשפים השונים מבינים על מה אני מדבר. אותו דבר נכון גם לגבי גומיות.

*צעיפים שונים יכולים לספוג אנרגיה של מטרות שונות כמו פיתוי או שינוי תודעה, ורפואת צבע עוצמתית מאוד, או בפשטות לשמש כבד מזבח. המחיר הנמוך שלהם מאפשר להשתמש ופשוט לזרוק. ניתן לתפור מהם גם בגדים יפים לבובות מאגיות, או שקיקי קמיעות שונים. החנות מוכרת גם שקיות אורגנזה שאפשר להניח בהן פוטפורי של צמחים מאגיים ריחניים שונים לריפוי והגנה.

*ישנם תיקים ונרתיקים רבים לכלי רחצה שיכולים לשמש לאחסון ונשיאה של ערכות מאגיות ניידות. ישנם גם תיקים קטנים שיכולים להכיל תערובות של צמחים וגבישים כקמיע.

*ביוטיקייר מציעה למכירה זרי פרחים לראש היכולים לשמש לטקסי נישואין ויקאניים או לחגיגת אוסטרה.

*נרות: לאחרונה החנות החלה להביא נרות- מה שבעצם שבר אותי וגרם לי לכתוב את הרשומה הזו, כי זה כבר נעשה ברור מאליו. הנרות אינם עשויים פארפין אלא שעוות סויה. לסויה יש תכונות מאגיות משל עצמה:  היא מייצגת את אלי החקלאות ומביאה מזל, היא מביאה אלמנט של הגנה ובריאות. הנרות מגיעים בשישה ניחוחות שונים. על הניחוחות עצמם לא הייתי סומך והייתי מוסיף שמן או ניחוח ממקור טבעי כדי לחזק את ההשפעה של הניחוח המצוין:

ניחוח לוונדר- מרגיע, מביא שלווה וניקיון. טוב ללחשי בית שליו.

ניחוח מאסק- מאסק הוא תמצית הקשורה לסטורן והוא טוב להגנה. אם תמרחו קצת מאסק אמיתי על הנר עצמו יש כאן נר הגנה מאוד נחמד.

ניחוח פאי אגוז מלך- אגוזי מלך טובים לזיכרון ולמוח, נר נחמד כמתנה לסטודנט או מישהו לפני בחינה.

ניחוח וניל- נרות וניל טובים מאוד לטיהור ולתקשורת.

ניחוח קארמל- פשוט סוכר ויכול להעצים לחשי אהבה ומשיכה.

ניחוח מלון- מלונים טובים לחיזוי עתידות, פריון וריפוי.

יש גם נר ריחני רגיל בצורה של ורד שיכול לשמש ללחשי אהבה.

*איפור באופן כללי: ישנם המון לחשים שניתן להוסיף לאיפור. האם את רוצה ליפסטיק נועז רק לדייט אחד אבל את לא רוצה להוציא המון כסף? או קונסילר שמכיל אלמנט הגנה? כאן ניתן להשיג אותם באיכות סבירה מבלי להוציא הרבה כסף ואפילו למסור אותם או לזרוק אותם כשמטרתם נסתיימה. ניתן גם לקדש צבעי שיער למטרה דומה.

*מנקד דו צדדי לניקוד וקישוט ציפורניים- אחד הכלים השימושיים ביותר לחריטה על נרות ועיצוב קמיעות מחומר פולימרי.

*ישנן מברשות היכולות להקל על החדרה של שמנים ומסיכות לשיער, אבל גם להפריד בין דברים טובים ורעים בחיים בשימוש נכון. מסרקים מכילים חלק מנשמת האדם שמשתמש בהם.

*אוסף מגוון של מראות שיכול לשמש להגנה, הכלה (שוב, כבילה) או חיזוי, לאחר צביעה לשחור.

*אבני לבה לקרצוף הרגליים מעור יבש, יכולות לשמש לאחר קידוש כקמיע להקלה על כאב כרוני ומכילות יכולת לעורר הגנה והישרדות במצבים קשים.

*ספוגי ים טבעיים- יכולים לשמש להכנה ביתית של מונעי הריון (עם תערובת נכונה של אלוורה ומיץ לימון) וגם כחפץ שמסמל את מוחם של אנשים שעליהם נרצה להשפיע: לרפא כאב ראש או לשנות את דעתם בהתאמה, כצלמית של מוח בלבד.

*החנות מחזיקה גם כלים המקלים על המאגיה באופן כללי כמו צנצנות פלסטיק שקופות בגודל הנכון למנות קטורת ביתית כתושה: ישנן כאלה גדולות וקטנות. בקבוקי ספריי קטנים מזכוכית או מפלסטיק לבושם ביתי או תמציות מאגיות.

*ישנם בחנות בשמים שונים אשר מחקים את ריחם של בשמים מפורסמים. האיכות שלהם לא גבוהה במיוחד, אבל חלקם מכילים קומרין המאפשר שינוי דעה ושליטה באחר או בעצמי, בקידוש ובהטענה הנכונים. שניים מהבשמים המכילים קומרין בחנות הם Princess Margaret ו Fatal Snake. אפשר לבדוק אם הניחוח מריח לכן נכון, לכשף ולהשתמש.

*אחד הבשמים הראויים לציון הוא או דה קולון Royal Elite המכיל תמציות עשב לימון היכולות להביא למזל, הצלחה וטיהור.

*ישנה שעוות דבורים אמתית הנמכרת להסרת שיער ויכולה לשמש ליצירת צלמיות, וללחשי שימוש שונים הקשורים במזון, ניחוחות, מצבים או יצירת נרות.

*מפיצי ריח למינם ומבשמי אריגים יכולים להיות מנשא מעולה לנוסחת מצב כמו “בית שליו” או “עשה כרצוני.”

*טלק ריחני יכול לשמש כבסיס לאבקות שונות, כמו “הישאר כאן!” או אפילו לקללות.

*נמכרים גם שמנים היכולים לשרת ארומתרפיה כמו שמן קוקוס, שמן שקדים, שמן ארגן ושמן קיק.

שמן קוקוס מכיל בתוכו אלמנטים של שליטה עצמית, הגנה וטיהור.

שמן שקדים מכיל אלמנטים של כסף, שפע ופיתוח מחשבה וחכמה.

ושמן קיק הגנה מפני עין רעה, וטוב גם כבסיס לקללות.

*ישנם גם סבונים המספקים גם טיהור, וגם בעלי ניחוחות מאגיים שונים:

סבון בריח תות המעורר תשוקה ומגביר חשק.

סבון בריח אננס העוזר להתגבר על חשקים וחולשת הגוף: אישה הרואה אישה אחרת החושקת בגבר שלה יכולה למשל לקחת סבון אננס ולמרוח עליו קצת בצל ולכשפו, ולתיתו לאישה שחושקת בגבר שלה, דבר זה יצנן את תאוותה של האישה האחרת.

סבון בריח ענבים שיכול להיות בסיס טוב ללחש כסף.

סבון בריח מלון המקל על חיזוי עתידות ועל כניסה להריון.

לוונדר העוזר לטיהור ורגיעה.

ולימון המטהר בעוצמה ומחזיר אנרגיה לגוף.

ואלו רק דוגמאות ספציפיות ובטוחני שיש עוד כלים מאגיים בחנות זו היכולים להיות לעזר למכשפות ששכחתי או שלא שמתי לב אליהם. כל הפריטים עולים שקלים בודדים ויכולים לשרת לזמן רב ובאיכות סבירה מאוד. מקווה שתרוו השראה מרשומה זו,

ארדן

של הגן

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.