מראה מראה שעל הקיר…. מי המכשפה הכי מדהימה בעיר?

פורסם להראשונה בבלוג בתפוז: 2004-10-23

רמז. לא אני.

לפעמים בא לי לפתוח את האדמה ולשחרר שדים ומפלצות שישמידו את האנושות הטיפשה וחסרת המשמעות. מי עוד רוצה? רק תרימו יד?

כמה אני רואה פה? עשר ידיים? לא מספיק. מי רוצה הכי הרבה? במי האנושות המונדיינית עוד פגעה? ראיתי דוגמא של שתי מכשפות כאלו. אחד שי והשנייה כרמית. מה ההבדל בינהם? באופן טבעי סוג הפגיעה וגם המהות.

כרמית עבדה עם אנשים. שי לא.

ומכיוון שאני גם עובד עם אנשים פה ושם נתחיל עם כרמית. כידוע כרמית היא נפש נעלה שפתחה אתר מלא מאמרים ומשמעויות. היא מקבלת כעשרה מכתבים ביום, והיא הייתה מאושרת למרות הסטראוטיפיים וההבנות המוטעות שהיא קיבלה מאנשים באיי מיילים שלה. וזה החל ב: “ילדת שטן מרושעת תחזרי לאור יהודייה!” וכלה ב: “בעלי בוגד בי עם אישה אחרת ואני רוצה שהוא יהפוך לעז שעירה…” ועבר דרך: “אני אקדמאי והתופעה הסוציולוגית מרתקת אותי ואני רוצה לדון איתך על זה…” (כן אתה ועוד יש לי חמישים איי מיילים לענות עליהם) עכשיו כרמית לא הייתה אחת שדיברה הרבה בפורומים, והייתה נחמדה אפילו לאנשים “תחזרי לאור”. לא הכרתי אותה אישית, אבל ההשקעה שלה וההבנה שלה ממקמת אותה כמכשפה אמיתית. היא אדם יקר מאוד ברשת ואם היא לא תהיה בה יהיה חסר. בהחלט. ואז וואלה בחר את האתר שלה לאתר היום (או משהו בסיגנון) והיא קיבלה לא פחות מתגובות נאצה (בחלקן, חלק אחר היה מאוד מעודד.) ואני חושב שזה היה כמעט רק כמעט הקש ששבר את גב העז. לא מקובל. כתבתי לה אי מייל, ואני מקווה שהיא תתנחם בעובדה שהיא לא סובלת את הסטראוטיפ המכשפי לבד. חזקי ואימצי כרמית!

ולמתעניינים: http://www.witchcraft.co.il

שי שלי. שי. מה אני אגיד עליו. הוא לא היה מכשפה. הוא היה קוסם. (מה שאמר שהוא היה אמור ללמוד הרבה לכשף מעט אבל הוא למד מעט וכישף עוד פחות)

הוא לא קרא ספרים (זו הייתה דרכו) והוא לא הכריז שהוא עוזב את המאגיה. הוא פשוט זרק. כן כן, זרק את הגלימה לפח. זה הדימוי. והאיזון דורש מחליף, ויודעי ח”ן יודעים מי זאת תהיה. בכל אופן את כל מה שרציתי לומר לו אני כתבתי במכתב, אבל אני מאוכזב ממנו בצורה צורמת.העיניין לא סגור מבחיניתי ואולי זה מה שמפריע. אני אכתוב את הסיכום שלי אחרי שהוא יתקיים.

ואחרונה חביבה מכשפה לעתיד ועליה ידובר בהמשך. אבל אני אציג שאלה שהוצגה באתר של כרמית:”אני פוחדת מהמחשבה שלעולם לא אהיה שום דבר אחר חוץ מאשר “מכשפה””. היא מפחדת שהיא תעשה סמל שלא קיים, ותיבלע למערכת של אהבה שינאה חצי אגדתית. מובן. אני מכיר את זה. וזה דבר שאי אפשר לדבר עליו בקלות ראש. רק לדעת שאת הגורל שלי יש לי בידיי לשנות. ולא לתת כוח זה ביד האחר.

בכובד ראש,

ארדן.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.