שקיק רפואה לעבודה ושליטה בארבעת היסודות

פורסם להראשונה בבלוג בתפוז: 2017-05-29

כפי שציינתי בבלוגי פעמים מספר, אמפדוקלס הוא הראשון בתרבות המערב שציין שהעולם מחולק לארבעה היסודות: אש אדמה אויר ומים. אמפדוקלס דיבר גם על הזיקות השונות בין היסודות וחלקים שונים של העולם, ואת ה”שינאה” וה”אהבה” הפועלים בינהם. כמו שעץ “אוהב” אש, וכמו שאש “שונאת” מים. הפילוסוף דיבר גם על החלקיק הקטן ביותר, האטום, ממנו העולם בנוי. אפלטון ציטט באריכות אחד משיריו וזה היחיד שנותר לנו מחכמתו הרבה. אני מתעצב לחשוב על כמה אבד.

את הקמיע הזה הרכבתי לפני שנים, במהלך עבודתי עם ארבעת היסודות. בתור אדם מאוד חושי אני נאחז בקמיעות, שיקויים, שמנים וקטורות כדי להתניע את הכשפים שלי- וגיליתי שהרבה פעילויות של איחוד עם יסוד מסוים חסר לי התהליך החומרי שמתניע אותו. הנר ליסוד האש, הקטורת של יסוד האוויר מתכלים ולא מותירים דבר שמזכירים לי את העבודה איתם. הקמיע הזה עזר לקדם אותי רבות, וכאשר סיימתי את התרגול- במידה ויש סיום לתרגול (ואין) שקיק הרפואה ממשיך להיות עמכם כתזכורת לעבודה שעשיתם.

רכיבים:

גביש קווארץ שקוף קטן

חתיכה של טורמלין שחור או ג’ט

פרוסה סימטרית פחות או יותר של אנדלוסייט עם ארבע זרועות כמו צלב

מעט מחטי ברוש מיובשות- ליסוד האדמה

מעט אזוביון (לבנדר) מיובש- ליסוד האוויר

מעט ריחן, בזיליקום מיובש- ליסוד האש

מעט עלי כותרת של ורד מיובש- ליסוד המים

בד לתפירה לשקיק או בצבע סגול או בדוגמא של עלים ופרחים.

כלי תפירה

 

למרות שניתן לקנות את הרכיבים הצמחיים והגבישיים בקלות, במקרה זה עדיף בהרבה לאסוף אותם בצורה משמעותית תוך כדי הכנת הקמיע- ותרגול היסודות לפי המסורת שלכם. למשל, כאשר מתרגלים את יסוד המים אז יש לקצור כחלק מהתרגול את עלעלי הורד ולפרוס אותם על צלחת לייבוש. עד שסיימנו את השבועות של התרגול להוסיף את הצמח שכבר הספיק להתייבש, לשקיק. את הגבישים פעמים רבות נאלץ לקנות. אולי נמצא קווארץ או טורמלין שחור שניתנו לנו בצורה משמעותית, אבל את האנדלוסייט יש לקנות בצורה מיוחדת ורצוי לבחור אותה ביד (ולא באינטרנט למשל) ולוודא ככל הניתן שארבעת צלעות הצלב שוות באורכן.

בתחילת התרגול של ארבעת היסודות יש לתפור את השקיק ביד. יש הרבה סרטוני יוטיוב שמראים איך עושים זאת עם כישורי תפירה פשוטים וגם לא קיימים. כאשר התחלנו לתרגל, נכניס פנימה את הטורמלין השחור, הקווארץ והאנדלוסייט.  לאחר מכן, נקצור את הצמחים אחרי שנזהה אותם מהטבע הישראלי, או הטבע העירוני, או אפילו נבחר לגדל אותם בעצמנו. כאשר סיימנו לעת עתה לתרגל את החלק של יסוד האדמה למשל, נשים בשקיק את מחטי הברוש שהתייבשו בנתיים. לאחר שסיימנו את מחזור התרגול של ארבעת היסודות נתפור ונסגור את השקיק- ונקדש אותו בצורה הכללית של להעביר אותו בקטורת, להבת נר, מים מקודשים, ומלח לקידוש בטקס באופן רגיל.

ארדן,

של הגן

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.