שיקויים ומרקחות

פורסם להראשונה בבלוג בתפוז: 2011-01-06

ביוון העתיקה, המילה למכשפה הייתה המילה Pharmekia. זו גם המילה שממנה נוצרו ווריאנטים כמו פרמקולוגיה-תורת התרופות. ביוון, העיסוק בכישוף היה העיסוק ברוקחות. החומרים לרוקחות המאגית הזו היו מגוונים מאוד: בין אם היה מדובר במינרלים, צמחים או חלקי חיות טחונים, הם שירתו מטרות רפואיות וכישופיות כאחד. כאשר אני פונה למאגיה מצרית עתיקה, או מאגיה יוונית ואפילו הלאה- למאגיה כנענית מסורתית או מאגיה וודאנית, הכישוף מכיל חומרים שונים ממקורות טבעיים. בימינו זה פחות פופולארי- היום במיוחד במדינות בפריפריה שצמחי מרפא מדויקים אינם במרחק הזמנת אינטרנט קלילה- או קציר, יש העדפה להשתמש במה שיש, או בתבניות רוחניות שאינן דורשות חומרים אבל הרבה דברים במאגיה המודרנית והעתיקה נקצרו מרוחות הצמחים הללו- והם בשלבים מסויימים ולפי טעמי האופנה חוות רנסנס. כל מי שמכיר אותי מכיר את חיבתי העצומה לצמחים וחומרים. לתוך עלי ומכתש, אבני אודם וזעפרן, כנף עטלף ודמיאנה נכנסים כדי ליצור תרכובת מסוימת, בעלת תכונות מסויימות שנועדה לעצב מציאות חדשה- מרחם המכתש, אל מחתת הקטורת, או לגביע המגולף מאבן חן אחת.

אני תמיד הוקסמתי מצמחים. עוד לפני שגיליתי את המאגיה שיננתי רשימות ארוכות של צמחי מרפא והמחלות שהם מרפאים. היו נוהגים לכסות לי מתוך מליצה או הומור את שם הצמח, ורק להראות לי תמונה שלו ואני כבר הייתי מוצא את שמו, מהותו הפנימית והרוחנית וצורת המרפא שלו. עד היום אני יודע איך לרפא יבלות עם מרווה, ואיך להפחית סוכר בדם על ידי תה דבקה זיפנית. אבל מעבר לזה כאשר אני רוצה לדבר על שיקויים- אני רוצה לדבר על מים. מים הם היסוד השני החזק ביותר בכוחו בהרמוניה אצלי- אני יכול להבין אותם, להקשיב להם, לצלול בהם שעות… אפילו בתקופת הבצורת אני לא יכול בלי אמבטיות ארוכות, שבהן ראשי מוחזק דקות, לסירוגין תחת המים. הם כמו כלי קיבול בעצמם בגלל שהם מקבלים לתוכם כל מה שנוגע בהם. אמרלד יכניס למים את התכונה לגלות אמת, טורמלין שחור, הגנה. דמיאנה? תשוקה…. כל הצמחים והגבישים משאירים את טעמם במים והללו.

זהו כמו גן שלם, עולם ירוק ופורח תחת פעמון זכוכית מעודן. השיקויים תמיד היו אהבתי אם כי המים היו מתחלפים בנוזלים אחרים: שמן, אלכוהול, ואפילו שעווה מותכת כאשר אני בוחר ליצור משחות. כל זאת הייתה תשוקה אמיתית, ואז גיליתי את הוודון (וההודו) ואת עושר המתכונים שנקרא “”מתכוני מצב””. אלו שמנים וחומרים בעלי שמות שונים, שאמורים ליצור או לגרש מצב מסויים. והרי אחד מהפשוטים שלהם:

שמן שטן עף:

רבע כוס שמן זית

כפית צ’ילי חריף טחון ללא זרעים.

השמן הזה, משמש לגירוש גורמים לא רצויים (השטן העף אלו פתיתי הצ’ילי המרחפים בשמן) וגם לקללות מסוגים שונים, רק למרוח על נרות, קמיעות או חפצים שמסמלים את הדבר שאותו תרצו לגרש (או לקלל) יחד עם לחש מילולי נכון. בחו””ל נוהגים למשוח נרות בצורה של שטן או גולגולת בצבע אדום או שחור בשמן הזה למטרות אלו, אבל כאן זה לא תמיד אפשרי. ניתן אפוא להשתמש בנר לבן טהור (וכאלו בכמויות ממומנים עד ידי הממשל וזולים לרכישה) כדי לגרש את הרשע מחיינו, או לחלופין, שחור כדי להזמין את הרשע על ראש זה שפגע בנו.

מנגד, קיימים מתכונים של הגנה: למשל, קיר אש של הגנה, שמספק חסינות מושלמת מפני פגיעה של אויבים וקללות שונות.

שרף מור

שרף לבונה

מלח

ושרף דם דרקונים (קשה להשיג בארץ, ואין לו ריח ייחודי אז בנזואין עם כמה טיפות צבע מאכל אדום ישרתו היטב)

אפשר לכתוש את הרכיבים לאבקה, ולשים אותם בשמן קיק, או אפילו לשרוף אותם כמו שהם על גחל בשביל לשחרר עשן סמיך עבור טקסים של הגנה- רק מסתובבים סביב הבית- וזהו!

עקוב אחרי ילד! או בגירסא האנגלית Follow me Boy!

נוסחת מצב לזימון אהבה ומשיכה מינית של גבר. הולכים עם זה בשקיק קמיעות או כבושם, אם שמים את תערובת הצמחים בשמן או בכהל:

דמיאנה

וורדים

נפית חתולים

ושורש קלמוס.

הדמיאנה היא צמח מעורר תאווה מינית, הוורדים אהבה, הנפית הממכרת לחתולים בצורה סימפטטית מעוררת גם את הגברים, ושורש קלמוס המרפא את הקיבה מכיל אלמנט חזק של ציווי- ולפיכך סימן הקריאה בסוף שם הנוסחא.

את הנוסחא הבאה לטיהור מקומות ואנשים המצאתי בעצמי:

טיהור אקסטרה דלוקס!

לבונה

אזוביון- לוונדר

זרעי אניס

וורדים

כאן המים מסומנים על ידי וורדים- שהיסוד המקושר שלהם הוא מים. את הצמחים טוחנים ומניחים על גחל (כמו זה של נרגילה) הלוונדר והאניס מטהרים מאוד- ויש קשר לאנרגיה של קדושה בלבונה שזה השרף שמחזיק את הניחוחות האחרים בקטורת/אבקה/שמן/טינקטורה הזו.

לכסף או להגנה מעוני, שמן “”שי שי”” מקובל מאוד:

1. שורש אנג’ליקה

2. עלי דפנה.

3. ציפורן.

4. בזיליקום.

כאן רק מיצוי בשמן רצוי- זהו שמן וודאני עתיק ומאוד חזק: האנגליקה מבטיחה הגנה מלאכית, עלי הדפנה הצלחה, הציפורן ניהול נכון של כספים והבזיליקום מבטיח שפע כלכלי וזרימה בריאה. הייתי שמן בשמן רסיס קטן של אגת דנדרייט וקריסופרס, בשביל ליצור זרימה טובה יותר, ולא רק בשביל נקודות של כסף וכלכלה.

עם האור, בא החושך- ועם הצדדים המהנים באים הצדדים האפלים ולכן אפרסם את המתכון הבא: שמן אמנויות האופל. עוד מתכון בסיס מהאמנות הוודאנית. והפעם אחד שצריך לשקול היטב אם להכינו.

שורש וולריאן טחון

בוצין מצוי

סרפדים מיובשים

חרדל שחור

(להפרדה בן זוג אוהבים אפשר להוסיף לימון ולואיזה- צמחים שמשמשים “”להחמיץ”” מערכות יחסים)

לטחון ולערבב עם שמן על בסיס מינרלי כמו שמן תינוקות. להזליף על שמות של אנשים או חפצים אישיים שרוצים לקלל. למרוח (עם כפפות) על נרות שחורים וגולגלות. אם טיפה של השמן נוגעת בכם אחרי שערבבתם אותם בכוונה רעה, נקו עצמכם עם שמן אתרי של רוזמרין בלתי מהול (פחות זה יותר!). כמה טיפות בלבד, ושלא יגע בעיניים.

והמתכון האחרון מהקדירה זה מתכון למי הסרת קללה- שאני הרכבתי ממתכונים פשוטים אחרים- צרו מים קדושים על ידי ברכה של כפית מלח ומי מעיין ועירבובם- הוסיפו עלי כותרת של וורדים לבנים, מעט חליטת אניס ומיץ מלימון אחד. ערבבו זאת עם מי האמבטיה ורחצו עצמכם כדי להיפטר מקללות טורדניות. ניתן גם לשטוף את הבית וחפצים עם אנרגיה שלילית.

זה הכל להיום.

ארדן.

ה9 בפברואר. שמתי לב כי הפסקות הראשונות כמעט בלתי קריאות, ולכן הן עודכנו.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.