פאתי בלטיין

פורסם להראשונה בבלוג בתפוז: 2007-05-02

פעם שנאתי את בלטיין. זה היה היום שבו האלה מעניקה את השליטה לאל- כן, אותו זכר קשה עורף שעשה את חיי מתובלים בצער- ברוב גילגוליו. “למה את צריכה לתת את השליטה?” שאלתי לתוך החשכה. “כל דבר בעיתו” הייתה התשובה, ואני קיבלתי אותה בהרכנת ראש ובמרירות.

גלגל השנה מחולק לשניים. החצי האפל- של החורף והאביב ששיכים לאלה, והחצי המואר של הקיץ והסתיו ששייכים לאל. החג החשוב ביותר, וראש השנה למכשפות הוא סאווין ב31 לאוקטובר- שבו האל נותן לאלה את שרביט השליטה והולך לנוח מתחת לאדמה. בראשון ובשני למאי, השרביט חוזר לאל. הוא נולד מחדש מן האדמה ומקבל את השליטה. זה הזמן שבו האלה והאל מתנים אהבים. הקלטים הקדומים הדליקו מדורות ביום הזה- כדי לסמל את האש שנולדת מחדש- כמו האל.

דווקא בלטיין הזה, דווקא שהגוף שלי רעב למגע של גבר, בירכתי את האל. במקום להדליק נר כדי לסמל את המדורות הסוערות ולמצוא מין מזדמן, כמו שעשיתי בעבר כדי לצאת מידי חובה, פשוט סגדתי עם כל הדר המכשפה שלי. מפת מזבח ירוקה מקטיפה בצבע טחב, כל הכלים טוהרו וקודשו מחדש (הגביע נשבר, לא נורא, בלאי לכלים מאגיים זה דבר ידוע- ובחרתי גביע מאוניקס ירוק שקיבלתי במתנה בתור תחליף), טיהרתי את החדר עם מטאטא זרדים, עם צלילי רעשן דלעת וחיזקתי את לחשי ההגנה השומרים על החדר ומתמירים אנרגיה שלילית לחיובית והדלקתי נרות בכל פינה בשביל לעזור לזרימת האנרגיה. שמתי מוסיקה של נבל קלטי שקניתי מחו”ל, ומבער שמנים עם מרווה מרושתת היפנוטית, קלמנטינה מוארת שמחה- בשביל האל, ולוונדר- הפרח של הקטה- בשביל האלה.

הכנתי שיקוי לטיהור- מים עם מונסטון כדי לסמל את האלה וההשפעה הירחית, סאנסטון כדי לסמל את האל וההשפעה השימשית. ענבר כדי לסמל את המים והרגש של האלה, ואגת אש בוהקת כדי לסמל את האינטלקט של האל. הוספתי מושק אמיתי- טיפות מספר, וערער.

הכנתי גם “שמן אישי” זהו נוזל שנועד לברך את הכלים ולעשות אותם אישיים כמו יד או רגל, ככה גם הכלי המקודש הוא חלק מהמכשף. מעט מהבושם שלי עם טיפה מדמי ומים.

טיהרתי, ובירכתי- ואז הגעתי למשימה המרכזית- לחש שפע. הכסף אינו זורם בכיווני, ואני זקוק בצורה נואשת לעושר נוסף. סידרתי על הדיסקה- חמישה צמחי כסף- קינמון, ציפורן, ריחן, גלנגל (קרוב משפחה של הזנגביל- רק חרדלי יותר בטעם, משמש במסורת הוודון ללחשי טיהור, כסף והימורים) וזרעי אניס. הדלקתי קטורת מושקית וכבדה, ומשחתי נר ירוק בשמן אישי. ביקשתי מהאל והאלה והיסודות בצורה יפה שיביאו את הקרניים הירוקות של העושר אל תוך חיי.

ועכשיו נשאר לטהר את הפמוטים ולסדר.

תובנות העונה:

* האינטואיציה שלי השתפרה ואני צריך להקשיב לה יותר.

* השיקויים שלי נעשו טעימים לאחרונה. זה מטריד.

* לזכור לנסות להסתיר את הכלים המאגיים המקודשים שלי כמו בהמלצות הרבות בספרות, האחיינים נוגעים בהכל.

* עוגות ויין *אחרי הטקס* ולא לפני.

בלטיין שמח ומיני לכולם!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.